Randevuya sadakat arttı

Aslıhan Altay Karataş – Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Koca, Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nde (MHRS) “onaylı randevu” dönemine ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Koca, “Şu anda bir sorunla karşılaşılmadığını söyleyebilirim. Özellikle sadakatsizlik ve son dakika iptalleri sebebiyle kapasitemizin yüzde 30’unu kullanamıyorduk. Bu anlamda sadakat oranında, randevusuna gelen vatandaşımızın oranında önemli artış olduğunu söyleyebilirim. Bir aylık sonuçları da gelecek ay açıklayacağız. Buradaki esas gündemimiz vatandaşımızı daha hızlı sağlık hizmetine eriştirmek” dedi. Koca, hastaneleri teker teker ziyaret ederek değerlendirmeler yaptıklarını belirtererek “Gerektiğinde klinik klinik, birim birim değerlendirme noktasına kadar iniyoruz” ifadelerini kullandı. 

Vatandaşın sağlık hizmetine bütün branşlarda erişebilmesini sağlayabilene kadar çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Koca, “Burada özellikle bazı branşlarda sorunları görüyoruz ama o branşlarla ilgili de sorunları çözmek için gayret ve çaba içerisindeyiz” diye konuştu. Koca sağlık hizmetleriyle ilgili yeni bir proje olup olmadığı sorusuna, “Şu an en öncelikli gündemimiz sağlık hizmeti talebi olan vatandaşlarımızın tamamının talebini en hızlı ve en uygun şekilde karşılamak. Tüm mesaimizi çözüm için harcıyoruz. Bu konuyu çözene kadar daha öncelikli bir gündemimiz olmayacak. Çözüm var ve yakın zamanda daha iyi sonuçlar aldığımızı hep birlikte göreceğiz” yanıtını verdi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir