Kapadokya’da balonlar Türk bayraklarıyla uçtu

Nevşehir’deki turizm bölgesi Kapadokya’da, sıcak hava balonlarının sepetlerine 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Türk bayrakları asıldı.

AA’nın haberine göre, Türkiye’nin doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tanınan Kapadokya’da turistlerin bölgeyi kuşbakışı izlemelerine imkan sunan sıcak hava balonları, Türk bayraklarını gökyüzünde dalgalandırdı.

Gün doğumundan önce Nevşehir merkeze bağlı Göreme beldesinden Aşk Vadisi yakınlarında uçuş için hazırlanan balonların sepetlerine görevlilerce bayraklar asıldı.

150 BALONDA 4 BİN YOLCU

Turistlerin sepetlere alınmasının ardından 150 sıcak hava balonu yaklaşık 4 bin yolcu ile bölge semalarına yükseldi. Bayrakları taşıyan balonlar bir saat boyunca peribacalarıyla kaplı vadiler üzerinde uçuş gerçekleştirdi. Balonların oluşturduğu manzarayı izleyen turistler fotoğraf çektirdi.

‘DÜNYA ŞAHİTLİK EDECEK’

Balon pilotu Hakan Kaya, “Her özel günde olduğu gibi 19 Mayıs’ta da bayraklarımızı sepetlerimize asıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’e bu bayramı gençliğe armağan ettiği için çok teşekkür ediyoruz. Uçuş esnasında 4 bin yolcu olacak. Tüm dünya bu özel güne şahitlik edecek, çok heyecanlıyız” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir